Ogłoszenia: 3. Niedziela po Trójcy Świętej – 16 czerwca 2024 r.

Dziś w kościele w Sosnowcu odbywa się konfirmacja trzech konfirmantek. Niech Bóg im błogosławi.

Dziś w kościele w Szopienicach o 18.00 koncert z cyklu WEHIKUŁ BAROKU — Szopienickie Festiwal Muzyki Dawnej. O godz. 18.00 zagra na organach Paweł Seligman.

Hołdunów — Spotkanie z wiarą we wtorek o 19.30 online.

Za tydzień zapraszamy wszystkich do skansenu w Chorzowie, do tamtejszego kościoła ewangelickiego na nabożeństwo, które odbędzie się o godz. 16.00. Będzie ono nagrywane przez TVP Kultura. Dodatkowo, dla tych, którzy nie będą mogli w tym nabożeństwie uczestniczyć, odbędzie jedno nabożeństwo poranne o 9.45 w Szopienicach. Do skansenu w Parku Śląskim można dojechać komunikacją publiczną, z Szopienic jedzie tam tramwaj nr 25. Z Hołdunowa proponujemy dojazd zamówionym autokarem. Zapisy w kancelarii, tam też informacje o porze wyjazdu. Wyjazd będzie połączony z zakończeniem Szkółki Niedzielnej. W ramach wyjazdu zwiedzą ZOO.

Za tydzień w kościele w Szopienicach drugi z cyklu koncertów WEHIKUŁ BAROKU — Szopienicki Festiwal Muzyki Dawnej. O godz. 18.00 zagra na organach Waldemar Krawiec, a zaśpiewa chór Canticum Novum.

Za dwa tygodnie zapraszamy na nabożeństwa we wszystkich kościołach. Wcześniej, w sobotę o 18.00 za dwa tygodnie przesunięty o tydzień koncert grupy Projekt Początek, grającej współczesną muzykę chrześcijańską. Zapraszamy. W ostatnią niedzielę czerwca w Szopienicach o 8.45, w Mysłowicach 8.30, Sosnowcu o 11.30. Tam też o 11.00 ostatni w tym półroczu koncert — poranek muzyki organowej. Natomiast w Hołdunowie nabożeństwo o 10.30 i jest to zmiana w stosunku do wcześniejszych planów. Zapraszamy.

Do odbioru są najnowsze numery Zwiastuna Ewangelickiego. Przypominamy również o prenumeracie za II półrocze.

do góry