Marzec roku Pańskiego 2024 stoi czasem pasyjnym. Choć nie do końca, bo przecież na samym końcu czyli ostatniego dnia miesiąca będziemy już świętować radosny dzień Wielkanocy. Zanim to się jednak stanie zapraszamy na pasyjne wędrowanie za Jezusem Chrystuem i Jego Słowem.

Pasyjne wyzwania nie mają tylko wymiaru słownego. To także oferta do zaangażowania się w konkretne działania i akcje. Zachęcamy do ich podjęcia, aby czas pasyjny był realnym naśladowaniem naszego Zbawiciela. 

No kolejnych stronach ważne terminy, zapowiedzi wydarzeń i projektów. Zapraszamy i zachęcamy także do stałego kontaktu z parafią – mamy wiele możliwości, a jedną z nich dziś szczególnie polecamy – Grupa PEA Kwartet Ewangelicki na WhatsApp. Wystarczy zeskanować lub przesłać kod QR i będziemy lepiej poinformowani. 

Terminy stałe w marcu – oprócz nabożeństw:

Poniedziałek – próby chóru w Mysłowicach – 18.00
Wtorek – Spotkania z wiarą w Hołdunowie – 19.30 online

Środa – Spotkanie z wiarą w Sosnowcu – 18.00 – 6 i 20 marca

Piątek – Spotkania młodzieży o 18.00 w Mysłowicach (1 marca) i w Hołdunowie (8 i 22 marca)

Niedziela – szkółki niedzielne – każda niedziela w Hołdunowie, w Mysłowicach – według ustaleń 

Pasyjne rekolekcje dla dzieci (klasy I do VI) – wspólnie z parafią w Katowicach, ul. Warszawska 18: piątek, 15 marca od 16.30 do 18.30 oraz sobota, 16 marca od 10.00 do 13.00

Od 7 do 9 czerwca 2024 r. we Frankfurcie nad Odrą i Słubicach odbędzie się Spotkanie Chrzescijan Europy Środkowej i Wschodniej (SCh24) pod hasłem „Nic nas nie rozdzieli”. To wyjątkowe wydarzenie, które łączy ludzi i wspólnotę, zaprasza do spotkania w inspirującej i uroczystej scenerii oraz do świętowania różnorodności wiary. Na spotkanie wybiera się nasz chór, ale zapraszamy do wyjazdu wszystkich. Będzie jeden duży autokar, zapisy poprzez parafię do 24 marca.

Akademia Ekumeniczna w Bibliotece Śląskiej w Katowicach:
13 marca (środa), 17.00 – Oblicza postu – spojrzenie chrześcijańskie i muzułmańskie
14 marca (czwartek), 17.00 – Rodzinny zjazd luteran w Krakowie czyli Zgromadzenie Ogólne ŚFL – prof. Jerzy Sojka.

Po raz pierwszy w Katowicach – Ekumeniczna Droga Krzyżowa – 22 marca, 19.00 – od katolickiej katedry Chrystusa Króla do ewangelickiego kościoła Zmartwychwstania Pańskiego

do góry