6 listopada 2023 r. – to ważna data w historii naszej parafii. Dzięki pomocy Krzysztofa Kuca, bratanka reżysera Kazimierza Kutza do Szopienic przyjechało 50 studentów i pracowników z Katedry Projektowania Architektonicznego Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej, którzy przygotowują w ramach ćwiczenia semestralnego wstępny projekt nowej plebanii. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, będziemy mogli zaprezentować przygotowane prace pod koniec stycznia 2024 r. Dziękujemy studentom i nauczycielom akademickim za odwiedziny, a panu Johannowi Brosowi i zespołowi pracowników za pokazanie zrewitalizowanego browaru Mokrskich, pani dr Danieli Dylus z VI Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Długosza w Katowicach za prelekcje na temat historii Szopienic i Roździenia, a dyrektorowi panu Maciejowi Bacharze za udostępnienie szkoły.

Odbudowa plebanii to trudne zadanie. Jeśli chcesz wesprzeć naszą parafię w tym dziele szczegóły znajdziesz na stronie internetowej: https://szopienice.luteranie.pl/darowizny/

Dziękujemy za każdą ofiarę złożoną na ten cel, która pozwala nam podnieść się po tragicznych wydarzeniach z końcówki stycznia.

do góry