Drodzy!

Za nami pierwsza połowa roku 2023. Jeszcze nie czas na podsumowania, ale musimy przyznać że wiele zdążyło się już wydarzyć. W ostatnich latach to okoliczności zewnętrzne bardzo mocno kształtowały nasze życie i jego jakość – wpierw pandemia, potem wieści wojenne ze wschodu i ich wpływ na naszą codzienność. Nie przypuszczaliśmy jednak, że wszystko jeszcze bardziej może się zmienić… 27 stycznia br. przestała istnieć nasza plebania w Szopienicach i stanęliśmy przed koniecznością nowego ułożenia życia na różnych jego płaszczyznach…

Od tego czasu minęło już prawie 6 miesięcy. Z Bożą opieką i pomocą udało nam się już prawie wrócić do namiastek “normalności”: księża mieszkają już w normalnych warunkach, i to nieopodal parafii, kancelaria wkrótce rozpocznie działalność w zniszczonym, ale już w prawie wyremontowanym budynku. Na stary adres w wróciła też działalność prowadzona w zakresie społecznym. Wracamy, ale i myślimy o tym, co przed nami. Myślimy wszyscy o planach, możliwościach, koncepcjach architektonicznych, funkcjonalnościach tego, co powinno powstać.. Najbliższe miesiące będą bardzo ważne pod tym względem.

W kościele trwa m. in. renowacja uszkodzonych w wyniku wybuchu witraży. Panie z pracowni Witraże Krzemień naprawiają i odtwarzają to co zostało zniszczone. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to będziemy mogli zamontować odrestaurowane witraże w maswerkowym naświetlu wejścia głównego kościoła na przełomie lipca i sierpnia. Udało się już naprawić bramę i furtki prowadzące na teren kościoła – czekają na ostatnie malowanie. Na naprawę czekają jeszcze słupy. Wiele prac przed nami!

Jednak teraz chciałbym Wam wszystkim serdecznie podziękować za wszelkie wsparcie, jakie dotychczas otrzymaliśmy.

Dziękujemy za pamięć i modlitwę, za każde dobre słowo i czyn. Za każdą złotówkę, którą wpłaciliście na konto naszej parafii czy też złożyliście w różnych miejscach, aby ostatecznie poprzez Diakonię Polską do nas wpłynęły. Mając takich prawdziwych przyjaciół można z nadzieją patrzeć w przyszłość. Dziękujemy Panu Bogu za Was, za wszystkie anioły, które On zsyła na naszą drogę, aby nas podnosiły, kiedy jest trudno.

Choć pewne etapy “stawania na nogi” powoli kończymy, to jednak jesteśmy też świadomi, że droga przed nami jeszcze daleka i pełna niewiadomych. Ufamy jednak, że dzięki ludziom “dobrej woli” i ich wsparciu to, co przestało istnieć, w nowej formie znów pojawi się na ul. Bednorza 20 w Katowicach-Szopienicach. Dlatego dziękujemy Wam za Waszą przyszłą pomoc, którą będziecie się chcieli z nami podzielić. Nasz numer konta bankowego pozostaje bez zmian i przypominamy go poniżej.

Jest czas urlopów, czas odpoczynku, czas wakacji. Dobrego czasu z
Bogiem, gdziekolwiek będziecie ☀️.

Gorące (również z racji temperatury) pozdrowienia z Katowic-Szopienic.
ks. Adam Malina

✅ Jeśli chcesz wesprzeć naszą parafię, szczegóły znajdziesz na stronie internetowej parafii 👉 https://szopienice.luteranie.pl/darowizny/
Dane do przelewu:
Parafia Ewangelicko-Augsburska w Katowicach-Szopienicach
ul. ks. bp. Herberta Bednorza 20
40-384 Katowice
numer konta bankowego ING Bank Śląski: 38 1050 1214 1000 0007 0277 8101
tytułem: darowizna

do góry