Drodzy!

Za nami pierwsza połowa roku 2023. Jeszcze nie czas na podsumowania, ale musimy przyznać że wiele zdążyło się już wydarzyć. W ostatnich latach to okoliczności zewnętrzne bardzo mocno kształtowały nasze życie i jego jakość – wpierw pandemia, potem wieści wojenne ze wschodu i ich wpływ na naszą codzienność. Nie przypuszczaliśmy jednak, że wszystko jeszcze bardziej może się zmienić… 27 stycznia br. przestała istnieć nasza plebania w Szopienicach i stanęliśmy przed koniecznością nowego ułożenia życia na różnych jego płaszczyznach…

Od tego czasu minęło już prawie 5 miesięcy. Z Bożą opieką i pomocą udało nam się już prawie wrócić do namiastek “normalności”: księża mieszkają już w normalnych warunkach, i to nieopodal parafii, kancelaria wkrótce rozpocznie działalność w zniszczonym, ale już w prawie wyremontowanym budynku. Na stary adres w lipcu wraca też działalność prowadzona w zakresie społecznym. Wracamy, ale i myślimy o tym, co przed nami. Myślimy wszyscy o planach, możliwościach, koncepcjach architektonicznych, funkcjonalnościach tego, co powinno powstać.. Najbliższe miesiące będą bardzo ważne pod tym względem.

Ale nie tylko żyliśmy Szopienicami, bo wokół nas tak wiele się działo. I to wszędzie. Mysłowicki Chór Jubilate Deo i jego dyrygentka obchodzili Jubileusz zakończony pięknym koncertem. Dobiegł końca też kolejny rok szkolny, również na szkółce niedzielnej. W Sosnowcu przebudowujemy boczną kaplicę obok kościoła, w Hołdunowie również toczą się różnorakie prace.

Zanim jednak w drugim półroczu znów ruszymy do działania, proponuję chwilę na złapanie oddechu. Lato, urlopy i wakacje to szczególny czas, który trzeba dobrze wykorzystać. Tak jak zawsze chcemy na naszej drodze iść z Bogiem, tak też to czyńmy przez następne dwa miesiące. Zapraszamy na nasze nabożeństwa w trochę jak zawsze wakacyjnym harmonogramie. A także do znajdowania dobrych miejsc, w których spędzimy dobry czas.

A że już wkrótce i od września znów będzie się wiele dobrego i pięknego działo, toteż oprócz harmonogramu nabożeństw zapraszam do zapoznania się z różnymi zapowiedziami wydarzeń.

ks. Adam Malina, Wasz duszpasterz

do góry