Dziś Niedziela Palmowa, zaczynamy Wielki Tydzień.

Zapraszamy na kolejne nabożeństwa według naszego harmonogramu: w Wielki Czwartek do Szopienic i Hołdunowa, w Wielki Piątek do wszystkich kościołów, w Wielką Sobotę do Szopienic, w Wielkanoc do wszystkich kościołów oprócz Szopienic i Poniedziałek Wielkanocny do Szopienic. Szczegóły na wydrukowanych harmonogramach i w internecie.

Do naszych modlitw chcemy załączamy dziś szczególnie Ukrainę, wszystkich tam cierpiących i dotkniętych wojną. Chcemy się modlić o pokój na świecie, szczególnie za naszą wschodnią granicą.

30 marca w 91 roku życia zmarł śp. ks. Karol Bauman, były nasz proboszcz w latach 1961-1997, od 25 lat przebywający na emeryturze w Szczecinie. Pozostawił żonę i córkę oraz wszystkich, którzy go znaliśmy.  Nabożeństwo wspomnieniowo-żałobne odbyło się w ubiegły poniedziałek w Hołdunowie, a pogrzeb w czwartek z kościoła ewangelickiego w Szczecinie. Niech Bóg pocieszy wszystkich zasmuconych jego odejściem.

Powoli kończymy akcję diakonijnej skarbonki pasyjnej. Będziemy je zbierać po nabożeństwach w Wielkim Tygodniu, a ostateczny termin ich przekazanie będzie na nabożeństwach tydzień po Wielkanocy. Dziękujemy za Wasze wsparcie.

Wspomnienie: po roku od śmierci wspominamy dziś wraz z rodziną śp. Ryszarda Górnika. Wspominamy też jego rodziców, śp. Henryka Górnika i Annę Górnik, a także ich syna Jana Górnika i zięcia Mariana Przyłasa. Swoich bliskich wspomina dziś siostra Ryszarda i Jana, Eryka Przyłas wraz z rodziną.

We wtorek, 19.04.2022 o 19.00 w kościele ewangelickim w Sosnowcu odbędzie się Koncert inaugurujący XXI Festiwal Sosnowieckie Dni Muzyki Znanej i Nieznanej. Wystąpi Sonos Kwartet w składzie: Małgorzata Hlawsa – flet, Marta Huget-Skiba – skrzypce, Anna Grzybała – altówka, Joanna Urbańska-Mikszta – wiolonczela. W programie m.in. muzyka Jana Sebastiana Bacha, Johanna Christiana Bacha, Georga Friedricha Händla i Felixa Mendelssohna Bartholdyego. Wstęp wolny. Szczegóły na stronie organizatora – http://sosnowieckiednimuzyki.pl/pl,program i http://sosnowieckiednimuzyki.pl/pl,37,artysci,sonos-kwartet-%7C-m-hlawsa-%7C-m-huget-skiba-%7C-a-grzybala-%7C-j-urbanska-mikszta

Share
do góry