OGŁOSZENIA – 5. Niedziela czasu pasyjnego, 3 kwietnia 2022 r.

Dziś PIĄTA niedziela czasu pasyjnego, pierwsza niedziela kwietnia. Za nami już większość czasu pasyjnego. Wciąż żyjemy w czasach pełnych niepokoju, dziś tak jak zawsze chcemy też modlić się o Ukrainę i pokój w jej granicach.

W środku tygodnia dotarła do nas smutna wiadomość, iż w 91 roku życia zmarł śp. ks. Karol Bauman, były nasz proboszcz w latach 1961-1997, od 25 lat przebywający na emeryturze w Szczecinie. Pozostawił żonę i córkę oraz wszystkich, którzy go znaliśmy.  Jego pogrzeb odbędzie się w czwartek o 12.00 z kościoła ewangelickiego w Szczecinie. Chcemy go też pożegnać tutaj na miejscu podczas dodatkowego nabożeństwa wspomnieniowo-żałobnego, które odbędzie się w jutro w poniedziałek o 18.00 w kościele w Hołdunowie. Serdecznie zapraszamy.

Zapraszamy na nabożeństwo tygodniowe w najbliższą środę o 17.30. Odbędzie się ono tym razem w kaplicy w Mysłowicach.

Zapraszamy też na następne niedzielne nabożeństwa do wszystkich naszych kościołów o zwyczajowych porach. Będzie to Niedziela Palmowa, początek Wielkiego Tygodnia.

Diecezjalna Komisji Wychowania Chrześcijańskiego zapraszamy wszystkich Pracowników Służby Zdrowia na spotkanie, które odbędzie się w sobotę 09.04.2022 r. o g. 10.00 w Parku Pamięci w Rudzie Śląskiej. Zgłoszenia do dnia 05.04.br. (szczegóły na plakacie).

Do odbioru jest najnowszy numer Zwiastuna Ewangelickiego.

Do naszych modlitw chcemy załączamy dziś szczególnie Ukrainę, wszystkich tam cierpiących i dotkniętych wojną. Chcemy się modlić o pokój na świecie, szczególnie za naszą wschodnią granicą.

Do naszej modlitwy załączamy również najbliższych ks. Karola Baumana. Jak już słyszeliśmy odszedł on w minioną środę, a nasze pożegnanie z nim nastąpi podczas nabożeństwa wspomnieniowo-żałobnego w najbliższy poniedziałek w Hołdunowie o 18.00. Pogrzeb będzie miał miejsce w kościele ewangelickim w Szczecinie w czwartek o 12.00. Pamiętajmy o jego bliskich w naszych modlitwach.

Trwa akcja diakonijnej skarbonki pasyjnej, polegająca na zbieraniu w tym czasie drobnych kwot, które zebrane na końcu mogą przynieść kwotę, która wspomoże dzieło Diakonii.