Dziś CZWARTA niedziela czasu pasyjnego, ostatnia niedziela marca. Dziś tak jak na wszystkich nabożeństwach chcemy też modlić się o Ukrainę i pokój w jej granicach.

Zapraszamy na nabożeństwo tygodniowe w najbliższą środę o 17.30. Odbędzie się ono tym razem w kościele w Szopienicach, a w kolejnym tygodniu takie nabożeństwo będzie w kościele w Mysłowicach.

Można odebrać harmonogram naszych nabożeństwa na cały kwiecień. Przed nami Wielki Tydzień i Wielkanoc, nabożeństwa w trochę innym układzie. Polecamy i zapraszamy.

Zapraszamy też na następne niedzielne nabożeństwa do wszystkich naszych kościołów o właściwych porach. Będzie to pierwsza niedziela miesiąca, więc w Sosnowcu spotykamy się o 9.30, a w Szopienicach o 11.30.

Dziękujemy za wsparcie, które dotychczas zostało przekazane na rzecz Ukrainy i ukraińskich uchodźców. Na razie w naszych lokalach parafialnych w Hołdunowie i Sosnowcu przebywają dwie rodziny z Ukrainy. Dziękujemy za wszelką pomoc w organizacji ich pobytu i życzymy im też dobrego czasu w naszych progach.

Diecezjalna Komisji Wychowania Chrześcijańskiego zapraszamy wszystkich Pracowników Służby Zdrowia na spotkanie, które odbędzie się w sobotę 09.04.2022 r. o g. 10.00 w Parku Pamięci w Rudzie Śląskiej. Gościem spotkania będzie prof. Grzegorz Bajor z Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Zgłoszenia do dnia 05.04.br.

Diecezjalny wyjazd konfirmantów z czerwca tego roku został przełożony na wrzesień, szczegóły dla zainteresowanych.

Spotkanie młodzieży odbędzie się w najbliższy piątek o 19 w Hołdunowie.

Do naszych modlitw chcemy załączyć dziś szczególnie Ukrainę, wszystkich tam cierpiących i dotkniętych wojną. Chcemy się modlić o pokój na świecie, szczególnie za naszą wschodnią granicą.

Do naszej modlitwy załączamy również naszego byłego proboszcza ks. Karola Baumana. Ma on obecnie 91 lat, a jego stan zdrowia w ostatnim czasie znacznie się pogorszył. Zdrowie pogorszyło się też jego żonie, Lidii. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

Trwa akcja diakonijnej skarbonki pasyjnej, polegająca na zbieraniu w tym czasie drobnych kwot, które zebrane na końcu mogą przynieść kwotę, która wspomoże dzieło Diakonii. Zachęcamy do udziału w akcji.

Share
do góry