OGŁOSZENIA – Niedziela Przedpostna, 27 lutego 2022 r.

W najbliższą środę rozpoczyna się czas pasyjny. Zaczynamy też nasze nabożeństwa tygodniowe, które jednak na początku chcemy powiązać z nabożeństwami modlitewnymi za Ukrainę i pokój na wschodzie Europy. Zapraszamy na takie dwa nabożeństwa – w najbliższy wtorek o 17.30 w Hołdunowie oraz w Środę Popielcową w Sosnowcu o 17.30. Serdecznie zapraszamy.

Podobnie jak w Adwencie kolejne nabożeństwa tygodniowe będą się odbywały w nowym trybie. W Sosnowcu, Szopienicach i Mysłowicach będą się odbywały naprzemiennie, w kolejne środy o 17.30 w jednym z naszych kościołów lub w kaplicy. Zaczynamy w najbliższą środę nabożeństwem modlitewnym o Ukrainę w Sosnowcu. Tydzień później w Szopienicach, dwa tygodnie później – w Mysłowicach. W Hołdunowie terminy nabożeństw tygodniowych zostaną ustalony w najbliższym czasie i ogłoszone podczas wtorkowego i niedzielnego nabożeństwa. Zapraszamy.

Zapraszamy na kolejne niedzielne nabożeństwa do wszystkich naszych kościołów. Za tydzień we wszystkich naszych kościołach nabożeństwa o porach tradycyjnych. Ponieważ będzie to pierwsza niedziela miesiąca, nabożeństwo w Szopienicach o 11.30, a w Sosnowcu o 9.30. Mysłowice i Hołdunów – tradycyjnie. Zapraszamy.

Do naszych modlitw chcemy załączyć dziś szczególnie Ukrainę, wszystkich tam cierpiących i dotkniętych wojną. Chcemy się modlić o pokój na świecie, szczególnie za naszą wschodnią granicą.

W związku z agresją Rosji na suwerenną Ukrainę chcemy aktywnie wspierać wszelkie dzieła pomocy, tam na Ukrainie i wśród ukraińskich uchodźców w Polsce. Jako parafie i Kościół uczynimy to poprzez ofiarę, którą zbierzemy podczas nabożeństw w naszych kościołach za tydzień. Będziemy ją też zbierać podczas dodatkowych nabożeństw w tym tygodniu oraz – jeśli ktoś będzie chciał – poprzez wpłaty na listę lub na konto parafii, z zaznaczeniem że chodzi o Ukrainę. Wszystkie te ofiary przekażemy następnie do Diakonii naszego Kościoła, która przekaże je Kościołowi ewangelickiemu na Ukrainie i wsparcie Ukraińców w Polsce.

Z karty zgonów podajemy, że w miniony wtorek zmarła w Dzięgielowie w wieku 80 lat śp. Krystyna Kubica z domu Satory, była nasza parafianka z Mysłowic, organistka w Hołdunowie, a także sporadycznie w innych parafiach, aktywna chórzystka, zaangażowana w życie naszych parafii, a potem przez 21 lat w życie Ewangelickiego Domu Opieki w Dzięgielowie, gdzie mieszkała. Niech Bóg pocieszy zasmuconych jej odejściem.